Sākusies pieteikšanās sezonas lielākajām jūras jahtu sacīkstēm Latvijā

LZS_BOR_plakatsIr sākusies pieteikšanās lielākajām jūras jahtu sacensības Latvijā – Latvijas atklātais jūras burāšanas čempionāts – Baltic Open Regatta 2014, kas šogad burātājus uz sportisku cīņu pulcēs no 29.jūnija līdz 5.jūlijam Rīgas jūras līcī.     

Dalībnieki sacensību laikā apmeklēs piecas daudzu burātāju iemīļotas ostas Latvijā un Igaunijā, vidēji noejot 220 jūras jūdzes. Kopā regatē paredzēti četri ofšorposmi un vienas īsās distances sacīkstes pēdējā sacensību dienā.

Latvijas atklātā jūras burāšanas čempionāta – Baltic Open Regatta 2014 atklāšana plānota svētdien, 29.jūnijā, Rojas pilsētas stadionā. Pirmā etapa Roja – Romasāre (Sāremā, Igaunija) pirmais starts tiks dots pirmdien, 30.jūnijā. Otrais posms būs no Romasāres uz Roņu salu (Igaunija). No par Rīgas jūras līča pērli dēvētās salas komandas dosies atpakaļ uz Latviju, sākumā piestājot nelielajā, bet omulīgajā Kuivižu ostā. No turienes nākamajā dienā tiks dots starts garākajam un arī pēdējam jūras pārgājienam ar finišu Rīgā. Sacensības noslēgsies sestdien, 5.jūlijā ar īsās distances posmu Rīgas jūras līcī, Rīgas tuvumā. Apbalvošana un krasta programma plānota jahtklubā “Auda” (Mangaļsala, Rīga).

Vienlaicīgi ar Latvijas atklāto jūras burāšanas čempionātu – Baltic Open Regatta 2014 notiks arī Krievijas kausa izcīņas pirmais posms sportiskajā „Open 800” jahtu klasē.

Mediju regate

Lai popularizētu burāšanu Latvijā, priekšpēdējā regates dienā (piektdien, 4.jūlijā), kad aktīvas sacīkstes nenotiek, paredzēta Mediju regate.

Atraktīvās un aizraujošās sacīkstes jau sesto gadu sportiski draudzīgā un jautrā cīņā uz ūdens vienkopus pulcēs burātājus un Latvijas masu medijus. Mediju regates starts un finišs plānots pie Vanšu tilta, Rīgas centrā.

Ne tikai sacīkstes

Latvijas atklātais jūras burāšanas čempionāts – Baltic Open Regatta 2014 nav tikai burāšanas sacīkstes, bet arī svētki. Tāpēc, dodot iespēju šo pasākumu un īpašo atmosfēru izbaudīt ne vien burātājiem, bet arī viņu atbalstītājiem, katrā Latvijas ostā plānota izklaidējoša krasta programma. Savukārt Igaunijas ostās laiks pēc intensīvajām sacīkstēm būs atvēlēts mierīgākai atpūtai, tomēr ar neiztrūkstošo pirti Romasārē.

Pieteikties laicīgi ir izdevīgi

Regate ir ideāli piemērota kā profesionāliem burātājiem, tā iesācējiem. Tāpēc aicināts piedalīties ikviens burāšanas entuziasts.

Lai pieteiktos, jāsūta brīvas formas pieteikums Valteram Romanam uz e-pastu: valters[at]laivulietas.lv. Piesakoties līdz 3.jūnijam, dalības maksa ir ievērojami zemāka. Reģistrācija paredzēta svētdien, 29.jūnijā (no plkst.10:00 līdz 17:00). Lai piedalītos sacīkstēs, dalības maksai jābūt samaksātai līdz 29.jūnija plkst.17:00. Minimālais komandas locekļu skaits, ieskaitot kapteini, ir trīs cilvēki.

Nolikumu un pieteikumu var lejuplādēt pasākuma mājas lapā www.balticopen.lv (sadaļā “BOR 14”) vaiLatvijas Zēģelētāju savienības mājas lapāwww.sailinglatvia.lv (sadaļā “Sacensību kalendārs 2014” pie “Latvijas čempionāts jūras jahtām. Baltic Open Regatta”).

Sacensības organizē Latvijas Zēģelētāju savienība, nodibinājums “Baltic Open”, Rojas jahtklubs, Kuivižu jahtklubs, jahtklubs “Auda”, Pilsētas jahtklubs un biedrība “Ra Sailing”.

Aktuālajai informācijai seko līdzi pasākuma mājas lapā www.balticopen.lvvaihttps://www.facebook.com/balticopenregatta

 

Informācija par sacīkstēm un pieteikšanos:Valters Romanstel. (+371) 29235659epasts: valters [at] laivulietas.lv

 

Ēvalds Vēvelis

tel. (+371) 29132617

epasts: evalds.vevelis [at] inbox.lv

Informācija par Baltic Open Regatta:Igo Zanderstel. (+ 371) 29640011,epasts: igo.zanders [at] balticopen.lv

 

Normunds Mačukāns

tel.(+ 371) 26114414,

epasts: normunds [at] jahtklubsauda.lv

Advertisements
This entry was posted in Jaunumi. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s