Noslēgušās Rīgas atklātās 2012.gada jaunatnes meistarsacīkstes burāšanā

Laser 4,7 startsAr  Rīgas atklātajām 2012.gada jaunatnes meistarsacīkstēm burāšanā, kuras jau tradicionāli rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar jahtklubu ‘’Auda’’, ir noslēgusies arī oficiālā burāšanas sacensību sezona bērniem un jauniešiem Optimist un Laser klasēs Latvijā.

Šogad stiprā vēja dēļ , atšķirībā no pagājušajiem gadiem, sacensības tika rīkotas nevis Rīgas jūras līcī, bet Vecdaugavā. Šogad sacensībās piedalījās 24 dalībnieki Optimist klasē un 7 dalībnieki Laser 4,7 klasē no Audas, Priedaines, Rīgas, Usmas un Rojas jahtklubiem. Starp sacensību dalībniekiem šogad varēja vērot arī prāvu  jauno dalībnieku skaitu, kas liecina par klubu treneru aktivitāti darbā ar jauno sportistu piesaisti un apmācību.

Pirmā sacensību diena. 4 starti katrā grupā.

Pirmā sacensību diena Optimist klasē, neskatoties uz brāzmaino vēju, noritēja visai mierīgi. Pēc pirmajiem startiem iezīmējās kopvētrējuma līderu grupa, kurā dominēja meitenes. 1.vieta Helēna Rause (JK Auda), 2.vieta Agija Ēlerte un 3.vieta Veronika Čače (abas Usmas JK), kā arī 4.vieta Robins Lī Špats (Rīgas JK) B grupas dalībnieks.

Laser 4,7 grupā visi dalībnieki katrā startā startēja ar mainīgām sekmēm. Pirmais trīnieks pēc pirmās sacensību dienas: 1.vieta Ričards Čače (Usmas JK), 2.vieta Marta Rause (JK Auda) un  3.vieta Dāvis Andersons (Rīgas JK). Jāatzīmē, ka punktu starpība starp R.Čači un piektajā vietā tobrīd esošo H.Miezīti (JK Auda) bija tikai 8 punkti, kas, ņemot vērā sportistu nestabilo sniegumu, ļāva saglabāt intrigu pēc pirmās sacensību dienas.

Otrā sacensību diena. 4 satarti katrā grupā.

Otrā sacensību diena Optimist klasē sākās ar diviem grupas falšstartiem, kas liecināja, ka sportisti ir kaujinieciski naoskaņoti un negrasās piekāpties. Īpaši labas sekmes parādīja Helēna Rause (JK Auda), kura izcīnīja pirmo vietu visos četros otrās dienas braucienos. Arī Veronika Čače (Usmas JK) šajā dienā parādīja stabilu sniegumu, tādejādi paceļoties uz otro vietu kopvērtējumā. Atšķirībā no iepriekšējās dienas, mazāk veiksmīgi startēja Agija Ēlerte (Usmas JK), taču veiksmīgie pirmās dienas braucieni, kopvērtējumā ļāva saglabāt vietu uz pjedestāla arī sacensību noslēgumā. Diemžēl, Robins Lī Špats šajā dienā nestartēja, kas B grupas ieskaitē pirmo vietu ļāva izcīnīt Emīlam Rudzītim (Priedaines JK).

Arī Laser 4,7 grupas dalībnieki šajā dienā bija gatavi bezkompromisa cīņai – pirmajā startā kopējais falšstarts, distancē tiek fiksēta ‘’pumpēšana’’, bet vēlāk individuālais falšstarts. Tomēr vienlīdz stabilu sniegumu otrajā sacensību dienā rādīja tieši pieredzējušie Ričards Čače (Usmas JK)  un Ričards Zvilna (Priedaines JK), kas attiecīgi kopvērtējumā ieņēma primo un otro vietu. Lai gan Dāvis Andersons nefinišēja pirmajā svētdienas braucienā, tomēr altikušajos braucienos parādītais sniegums ļāva viņam ierindoties trešajā vietā kopvērtējuma tabulā.

Rezultāti atrodami šeit: Optimist, Laser

Jahtklubs ‘’Auda’’ izsaka pateicību Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam par sadarbību sacensību organizēšanā un īpaša pateicība jahtkluba ‘’Auda’’ izveidotās ‘’JKA Burāšanas skolas’’ šī gada atbalstītājiem LDZ Cargo!

Advertisements
This entry was posted in Jaunumi. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s