Piritā noslēgusies starptautiskā regate „Spinnakkeri Regatt 2011” jaunajiem burātājiem

Vakar, 11.jūlijā, jaunie burātāji no Latvijas atgriezās Rīgā ar uzvaru „Optimist” jahtu klasē meiteņu konkurencē. Kopumā sacensības pulcēja labi sagatavotus burātājus „Optimist” un „Zoom” klasēs no Lietuvas, Krievijas, Somijas, Latvijas un Igaunijas jahtklubiem.

„Optimist” jahtu klasē uz starta līnijas cīņu sāka vairāk kā 90 burātāji. Spraigā , taktiskā cīņā ar konkurentiem, vēju un viļņiem jahtkluba „Auda” ‘’JKA Burāšanas skolas’’ sportistei Helēnai Rausei izdevās izcīnīt I vietu un pierādīt titulētiem Somijas un Igaunijas burātājiem labo Latvijas burātāju sagatavotību un cīņas sparu.

„Spinnakkeri Regattpopularitāte jau aizsākās senajos 80-tajos gados. Tā savulaik ir pulcējusi daudzus populārus burātājus, pasaules un olimpiskos čempionus. Šogad regatē ieradās Somijas nacionālās izlases burātāji – zēni un meitenes. Bija prieks skatīties šo sportistu tehnisko sagatavotību un labo taktisko burātprasmi. Ne par velti Somijas izlasi trenē pieaicināts treneris no Brazīlijas. Šai komandai ir labi sakārtots treniņnometņu grafiks ziemas periodā Visus jūrā un aktīvs sacensību plāns visā Eiropā, kā arī tiek organizēts tehniskais darbs savās mājās. Valsts atbalsts jauniešu sportiskajām aktivitātēm ir neatsverams veselīgas sabiedrības izaugsmes nosacījums.

Priecē, ka sacensībās Latvijas burātāji neizskatījās slikti uz kopējā fona. Regates laikā tika sumināti katras dienas labākie sportisti visās grupās. Jau pirmās dienas noslēgumā ar speciālbalvām tika apbalvota labākā meitene Helēna Rause un labākais zēns jaunākajā grupā Filips Zaržeckis. Uzvaru noturēt trīs dienu garumā nebija viegli. Neveiksmes piemeklēja visus, bet tomēr gala rezultātā tika sajusta uzvaras garša.

I   vieta meitenes         LAT                Helēna Rause

II  vieta meitenes        FIN                 Ronja Gronblom

III vieta meitenes        EST                 Kristina Erisalu

Apsveicam Helēnu!

I   vieta zēni                FIN                 Robert Liias

II  vieta zēni                FIN                 Tom Wendt

III vieta zēni               EST                 Markus Lilienthal

Rezultātus ir iespējams apskatīt mājas lapā: http://www.puri.ee/web/data/events/files/835/Spinnakeri_Regatt_2011-.pdf

Par atbalstu un iespēju jaunajiem sportistiem piedalīties šādā regatē jāpateicas Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, jahtklubam AUDA, Latvijas LASER klases asociācijai un EST- LAT pārrobežu programmas „Young sailors” apmācības programmai.

Sagatavoja

Valdis Alviķis

26392822, laserlatvia@inbox.lv

Advertisements
This entry was posted in Burāšanas skola. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s